6:2 w dwumeczu. Znamy drugiego finalistę LKE

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Matty Cash
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Matty Cash

Olympiakos Pireus będzie rywalem ACF Fiorentiny w finale Ligi Konferencji Europy. Grecki zespół awansował do finału europejskiego pucharu po raz pierwszy. W czwartek wygrał 2:0 rewanż z Aston Villą. Na boisku byli Santiago Hezze i Matty Cash.

Olympiakos Pireus zdobył konkretną przewagę 4:2 w Birmingham. Tym samym miał czego bronić w półfinałowym rewanżu z Aston Villą, do którego doszło w Grecji. Olympiacos co prawda poniósł dwie porażki na własnym stadionie w edycji europejskich pucharów, ale również ostatni przedstawiciel Premier League nie mógł pochwalić się dobrym bilansem na wyjazdach.

Najlepszą obroną jest atak i w 10. minucie rewanżu Olympiacos powiększył zaliczkę strzałem Ayouba El Kaabiego. Podopieczni Jose Luisa Mendilibara mieli już trzy gole kapitału. Ayoub El Kaabi dostawił stopę do piłki i wpakował ją do bramki odsłoniętej przez Emiliano Martineza. Argentyńczyk nie zdołał przesunąć się na linii po szybkiej akcji przeprowadzonej przez gospodarzy na skraju pola karnego, a asystował Quini.

Niesieni głośnym dopingiem piłkarze z Pireusu pilnowali korzystnego wyniku, chociaż Aston Villa zaczęła atakować. W 30. minucie Felix Zwayer nie przyznał gościom rzutu karnego w dyskusyjnych okolicznościach, a w czasie doliczonym do pierwszej połowy Konstantinos Tzolakis zatrzymał groźne uderzenie zza pola karnego Leona Baileya.

Kiedy gospodarze poczuli się już swobodnie, zaczęli straszyć swoimi kontratakami. W 79. minucie Ayoub El Kaabi potwierdził, że jest najważniejszym piłkarzem półfinału i dorzucił gola na 2:0. W ten sposób odebrał resztkę szans Aston Villi.

Santiago Hezze zagrał pełny mecz, a Matty Cash był na boisku do 86. minuty.

Olympiakos Pireus - Aston Villa 2:0 (1:0) 1:0 - Ayoub El Kaabi 10' 2:0 - Ayoub El Kaabi 79'

Pierwszy mecz: 4:2. Awans: Olympiakos Pireus

Olympiacos: Konstantinos Tzolakis - Rodinei, Panagiotis Retsos, David Carmo, Quini (77' Apostolos Apostolopoulos) - Santiago Hezze, Vicente Iborra (73' Andre Horta), Chiquinho - Daniel Podence (64' Georgios Masouras), Ayoub El Kaabi, Konstantinos Fortounis

Aston Villa: Emiliano Martinez - Matty Cash (86' Kaine Kesler-Hayden), Pau Torres, Ezri Konsa, Diego Carlos (65' Tim Iroegbunam), Lucas Digne (86' Finley Munroe) - Moussa Diaby (58' Jhon Duran), John McGinn, Douglas Luiz, Leon Bailey (86' Omari Kellyman) - Ollie Watkins

Żółte kartki: Rodinei, Podence, Quini, Duran (Olympiacos) oraz Douglas Luiz, Iroegbunam (Aston Villa)

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Olympiacos Pireus będzie najlepszy w edycji Ligi Konferencji Europy?