Zespół Polaka awansował do Bundesligi! Doczekał się wielkiej chwili

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Adam Dźwigała
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Adam Dźwigała

FC St. Pauli jest drugim zespołem, który wywalczył awans do Bundesligi w sezonie 2023/2024. W klubie z Hamburga występuje Adam Dźwigała.

Końcowy sukces przypieczętowała wygrana 3:1 z VfL Osnabrueck. Drużyna FC St. Pauli jest już pewna awansu, ponieważ zajmuje 1. miejsce w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad trzecim zespołem. Do końca rozgrywek pozostała jedna seria gier.

Gospodarze lepiej rozpoczęli niedzielny mecz i już w 7. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Oladapo Afolayana. Ten sam zawodnik wpakował piłkę do siatki już w drugiej odsłonie rywalizacji i tym samym podwyższył wynik na 2:0.

W 68. minucie sytuacja St. Pauli była już bardzo komfortowa, ponieważ bramkarza rywali pokonał Marcel Hartel. W końcówce spotkania honorową bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Lars Kehl.

Tym samym awans ekipy z Hamburga do Bundesligi stał się faktem. Piłkarzem tego zespołu jest Adam Dźwigała, który w rywalizacji z Osnabrueck wszedł na boisko w 57. minucie. Polak wystąpił w tym sezonie w 16 ligowych meczach oraz w dwóch pucharowych.

Do obecnego klubu trafił w grudniu 2020 roku na zasadzie wolnego transferu. Od tamtego momentu rozegrał dla niemieckiego zespołu 75 spotkań.

St. Pauli to druga drużyna, która wywalczyła w tym sezonie awans do Bundesligi. Pierwszą jest Holstein Kiel. W barażach o awans zagra z kolei Fortuna Duesseldorf.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy St. Pauli utrzyma się w Bundeslidze?