Środkowy obrońca ośmieszył Juventus. "Bawi się ten zawodnik!" [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Efektowne trafienie Calafioriego
Twitter / Eleven Sports / Efektowne trafienie Calafioriego

W meczu 37. kolejki Serie A Bologna zremisowała z Juventusem 3:3. Jednym z bohaterów spotkania został Riccardo Calafiori, który zdobył dwie bramki. Szczególnie druga zasługuje na słowa uznania.

Pilłkarze Juventusu chyba nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po zwolnieniu z funkcji trenera Massimiliano Allegriego, ponieważ na początku meczu z Bologną zaprezentowali się bardzo słabo. Gospodarze poniedziałkowego spotkania byli stroną przeważającą w pierwszej fazie rywalizacji.

Na prowadzenie wyszli już w 2. minucie zmagań, kiedy po rzucie rożnym w polu karnym Starej Damy miało miejsce duże zamieszanie. Najprzytomniej odnalazł się w nim Riccardo Calafiori, który mocnym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Dziewięć minut później było już 2:0 po strzale głową Santiago Castro. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Gospodarze w drugiej wcale nie zamierzali zwalniać tempa.

Dowodem na to było drugie trafienie Calafioriego. Środkowy obrońca tym razem znalazł się sam na sam z reprezentantem Polski i przechytrzył go efektowną podcinką.

Nadzieję turyńczykom przywrócił Federico Chiesa, który wykorzystał duży błąd zawodnika gospodarzy i umieścił piłkę w siatce Łukasza Skorupskiego. Następnie z rzutu wolnego trafił Arkadiusz Milik. Bramkę wyrównującą dla gości zdobył z kolei Kenan Yildiz.

Przed ostatnią serią gier Bologna zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Juventus jest czwarty. Oba zespoły mają po 68 punktów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty