Anglia: Bramka Grzegorza Rasiaka

Grzegorz Rasiak zdobył bramkę w sobotnim meczu ligi angielskiej. Wystąpili również inni Polacy: Radosław Majewski, Bartosz Białkowski oraz Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Rasiak pojawił się w wyjściowym składzie Reading, które na wyjeździe grało z Sheffield Wednesday. Goście objęli prowadzenie w 49. minucie, kiedy celnym strzałem głową popisał się właśnie polski napastnik. Była to dla niego bramka numer 5 w obecnych rozgrywkach. Rasiak zagrał pełne 90 minut, a The Royals wygrali 2:0.

Przez 60 minut w barwach Nottingham Forest po boisku biegał Radosław Majewski. Jego zespół pokonał Leicester City aż 5:1 i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

W League One zagrali polscy bramkarze. Wojciech Szczęsny dla Brendford, a Bartosz Białkowski dla Southampton. Dla tego pierwszego nie był to udany mecz, ponieważ jego drużyna przegrała z Tranmere Rovers 0:1. Białkowski uczestniczył w wygranym 3:1 spotkaniu z Walsall.