3. runda kw. Ligi Mistrzów: Juventus gromi, remis Liverpoolu

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Drużyny Juventusu Turyn, Dynama Kijów i Anorthosis Famagusty już są jedną nogą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Kluby pokonały odpowiednio: 4:0 Artmedię Bratysława, 4:1 Spartak Moskwa oraz 3:0 Olympiakos Pireus. Do niespodzianki doszło w Belgii, gdzie miejscowy Standard Liege bezbramkowo zremisował z FC Liverpoolem.

Popis gry dała Stara Dama. Bianconeri już w 7. minucie objęli prowadzenie za sprawą Camoranesiego. W 26. na 2:0 podwyższył Alessandro Del Piero, a jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Giorgio Chiellini. W samej końcówce wynik starcia ustalił Nicola Legrottaglie.

Zwycięstwo 3:0 Anorthosis na pewno cieszy fanów z Cypru, a polskich kibiców bramka, którą zdobył Łukasz Sosin. Po przeciwnej stronie boiska w barwach Olympiakosu grywał Michał Żewłakow, ale nie może być z siebie zadowolony.

Kapitalne spotkanie rozegrało Dynamo Kijów, które rozgromiło na wyjeździe 4:1 Spartak Moskwa. Zatem już wydaje się być przesądzone, że to ekipa z Ukrainy zagra w Champions League.

Świetny mecz miał miejsce w Stambule, gdzie miejscowe Galatasaray zremisowało 2:2 ze Steauą Bukareszt, chociaż przegrywało już 0:2. Dwie bramki Shabaniego Nondy dają jednak mistrzom Turcji nadzieję na awans.

Taki sam rezultat, tyle że na wyjeździe osiągnęło Fenerbahce, które bardzo szybko przegrywało 0:2 z Partizanem Belgrad. Remis podopiecznym Luisa Aragonesa uratował David Guiza.

Zgodnie z planem zwyciężył Arsenal Londyn. Kanonierzy pokonali w Holandii Twente Enschede 2:0. Zawiódł inny klub z Premier League. FC Liverpool tylko bezbramkowo zremisował w Belgii ze Standardem Liege.

W barwach AsB Aalborg grał Marek Saganowski, a jego klub zwyciężył 2:0 z FBK Kowno. Polak zapisał się w statystykach meczowych, bowiem zobaczył żółtą kartkę.