Napoli - Dnipro: Błąd sędziego wypaczył wynik

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Franco Romano  /
Newspix / Franco Romano /

Dwa gole padły w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europy. SSC Napoli długo prowadziło, ale Ukraińcy doprowadzili do remisu po błędzie arbitra.

Faworytem do awansu byli gracze Napoli. I rzeczywiście w pierwszych minutach Włosi zdecydowanie zaatakowali Dnipro. Napór gospodarzy trwał zaledwie kilka minut. Ukraińcy szybko zwarli szyki i nie dopuszczali podopiecznych Rafaela Beniteza.

Dość powiedzieć, że w pierwszej części godne odnotowania były jedynie dwie akcje. W 10. minucie z ok. 18 metrów z woleja uderzył Lorenzo Insigne, a opadająca piłka przeszła obok bramki. Dwanaście minut później ten sam zawodnik po podaniu Gonzalo Higuaina, będąc kilka metrów przed bramką, uderzył w obok słupka. [ad=rectangle] Im dłużej trwała pierwsza część meczu, tym więcej do powiedzenia mieli goście. Wprawdzie piłkarze Dnipro, poza strzałem Jewhena Konoplianki obronionym przez bramkarza (23. minuta), nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji bramkowej, ale świetna gra w środku pola i defensywie mogła robić wrażenie.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli Włosi. W 50. minucie Insigne perfekcyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a David Lopez głową z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki.

Gol dodał wiary gospodarzom, którzy zaczęli swobodniej atakować. W 55. minucie najpierw Higuain przegrał w sytuacji sam na sam z Denysem Bojko. Po chwili po rzucie rożnym głową tuż ponad bramką uderzył Marek Hamsik. Higuain mógł podwyższyć na 2:0 w 65. i 73. minucie, ale jego strzały bronił bramkarz Ukraińców.

Wydawało się, że gospodarze zdołają podwyższyć prowadzenie lub też dowieźć skromną wygraną do końca, gdy niespodziewanie wyrównało Dnipro. Z prawej strony dośrodkował Artem Fedecki , a piłkę w bramce umieścił Jewhen Sełezniow. Gracz Dnipro był jednak na spalonym, czego nie zauważył sędzia!

Po stracie gola Włosi starali się zaatakować i ponownie przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, ale nie zdołali już poważniej zagrozić bramce Dnipro.

SSC Napoli - Dnipro Dniepropietrowsk 1:1 (0:0)

1:0 - David Lopez 50 1:1 - Jewhen Sełezniow 80'

Składy: SSC Napoli:

Mariano Andujar - Miguel Britos, Christian Maggio, Faouzi Ghoulam, Raul Albiol, Jorginho, Marek Hamsik, David Lopez (71' Walter Gargano), Jose Callejon (77' Manolo Gabbiadini), Gonzalo Higuain, Lorenzo Insigne (82' Dries Mertens). Dnipro Dniepropietrowsk:

Denys Bojko - Artem Fedecki, Douglas, Jewhen Czeberiaczko, Leo Matos, Jaba Kankawa (69' Roman Bezus), Walerij Fedorczuk, Walerij Łuczkewycz (57' Bruno Gama), Rusłan Rotan, Jewhen Konoplianka, Nikola Kalinić (79' Jewhen Sełezniow). Żółta kartka: