Mariusz Jop wrócił do Wisły Kraków

Mariusz Jop został nowym trenerem juniorów starszych Wisły Kraków. Były reprezentant Polski tym samym wrócił na Reymonta 22 po sześciu latach przerwy.

Mariusz Jop był zawodnikiem Wisły w latach 1999-2004 oraz w sezonie 2009/2010. Rozegrał dla Białej Gwiazdy łącznie 117 oficjalnych spotkań, w których strzelił 10 goli. Sięgnął z Wisłą po dwa mistrzostwa i dwa Puchary Polski.

Ostatni raz w barwach 13-krotnych mistrzów Polski wystąpił 11 maja 2010 w pamiętnych derbach Krakowa, które zostały rozegrane na Suchych Stawach. Wisła prowadziła 1:0 do 93. minuty meczu po bramce Rafała Boguskiego, ale w ostatniej akcji spotkania Jop interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę głową do swojej bramki. Ten samobój spowodował, że Wisła straciła mistrzostwo Polski na rzecz Lecha Poznań.

Po sezonie 2009/2010 opuścił Reymonta 22 na rzecz Górnika Zabrze, a rok później zakończył karierę.

Jop, który ostatnio pracował w założonej przez Tomasza Frankowskiego, Marka Koniecznego i Mirosława Szymkowiaka Akademii Piłkarskiej "21", w roli trenera Wisły U-19 zastąpił Kazimierza Kmiecika. Ten z kolei znów dołączył do sztabu szkoleniowego I zespołu Białej Gwiazdy.

{"id":"","title":""}