Premier League: Chelsea Londyn liderem

W pierwszym meczu 4. kolejki Premier League Chelsea Londyn pokonała Burnley 3:0 i awansowała na fotel lidera. Na Reebok Stadium Liverpool pokonał Bolton Wanderers 3:2, chociaż dwukrotnie w tym spotkaniu przegrywał.

The Blues czekał łatwy pojedynek z Burnley. Tak się przynajmniej wydawało, chociaż The Clatters w tym sezonie zdołali już pokonać Manchester United 1:0. Na Stamford Bridge długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Tuż przed przerwą gola dla The Blues zdobył Nicolas Anelka.

W ciągu siedmiu minut po zmianie stron Chelsea "ukuła" jeszcze dwukrotnie. Najpierw Michael Ballack trafił do siatki gości, a po chwili Ashley Cole. Chelsea wygrała zatem czwarty mecz z rzędu.

Tottenham przed tą kolejką zajmował pierwsze miejsce. Na White Hart Lane przyjechał beniaminek Birmingham City. Koguty długo nie potrafiły wbić rywalom bramki, ale wreszcie się to udało. 18 minut przed końcem Peter Crouch pokonał bramkarza rywali, ale radość miejscowych trwała tylko 3 minuty. Doświadczony Lee Bowyer wpakował futbolówkę do siatki rywali i był remis. Mijały minuty, a Tottenham nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w 90. minucie Aaron Lennon zapewnił Kogutom komplet punktów. Tottenham nie wrócił na fotel lidera, ponieważ ma gorszy stosunek bramkowy od Chelsea.

Męczył się również Liverpool. Przegrywał już z Boltonem Wanderers 1:2, ale decydująca była 54. minuta. Wówczas za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska musiał zejść Sean Davis. Chwilę później Fernando Torres doprowadził do wyrównania, a siedem minut przed końcem Steven Gerrard zapewnił The Reds komplet punktów.

Po raz kolejny atut własnego boiska wykorzystało Stoke City. The Potters pokonali Sunderland 1:0, a jedyną bramkę zdobył Dave Kitson. Dla niego jest to pierwszy gol w Premier League w barwach Stoke. Remisami zakończyły się pojedynki Blackburn Rovers z West Ham United i Wolverhampton Wanderers z Hull City.