KPR Gminy Kobierzyce lepszy od mistrzyń! Sygnał ostrzegawczy przed Pucharem Polski

Ostatnie derby Dolnego Śląska w Orlen Superlidze Kobiet okazywały się meczem "do jednej bramki", jednak w środę nastąpił zwrot. Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce pokonały świeżo upieczone mistrzynie kraju!

Małgorzata Boluk
Wiktoria Saltaniuk Materiały prasowe / Orlen Superliga Kobiet / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Wiktoria Saltaniuk
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin ostatnim zwycięstwem w Lublinie zapewniły sobie czwarty z rzędu i piąty w dziejach klubu mistrzowski tytuł. Brązowe medalistki z Kobierzyc nie przestraszyły się jednak ozłoconej ekipy Bożeny Karkut i podbudowały się przy okazji przed bezpośrednim półfinałowym starciem w Orlen Pucharze Polski w Łodzi.

Dla podopiecznych Marcina Palicy był to bardzo ważny pojedynek pod kątem psychologicznym. Ostatnie konfrontacje z zespołem Bożeny Karkut kończyły się bowiem deklasacją, a tymczasem w środę mieliśmy zwrot.

Kobierzyczanki już na początku pokazały, że będą u siebie bardzo groźne. Wynik meczu otworzyła Magdalena Drażyk, a chwilę później podwyższyła go Natalia Janas, która po sezonie przeniesie się do klubu ze stolicy polskiej miedzi.

Gospodynie przez kilkanaście minut utrzymywały się na prowadzeniu, ale tuż przed upływem pierwszego kwadransa je straciły, ponieważ KGHM MKS Zagłębie przebudziło się i ruszyło z czterobramkową serią (6:8 w 16'). Miejscowe szybko doskoczyły do rywalek i doprowadziły do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, choć mogło być inaczej, gdyby nie parady Moniki Maliczkiewicz.

Po zmianie stron z minuty na minutę coraz lepiej radziły sobie piłkarki ręczne z Kobierzyc. Lubinianki popełniały z kolei błędy w ataku i przegrywały pojedynki z czujną Wiktorią Saltaniuk, co odbiło się na wyniku (19:15 w 42').

Gdy na pięć minut przed końcem gospodynie prowadziły różnicą czterech bramek, wydawało się, że to już koniec emocji. KGHM MKS Zagłębie zaczęło jednak naciskać i odrabiać straty (24:23 w 58'), a także miało szansę na doprowadzenie do wyrównania. Brązowe medalistki uniemożliwiły im to swoją bardzo dobrze zorganizowaną defensywą i to one cieszyły się w środę z wygranej. MVP meczu została wybrana Wiktoria Saltaniuk, a w drużynie z Lubina wyróżniono Monikę Maliczkiewicz.

KPR Gminy Kobierzyce - KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:23 (12:12)

KPR: Saltaniuk, Chojnacka - Drażyk 5, Smolich 3, Despodovska 3, Domagalska 3, Janas 2, Wiertelak 2, Melekescewa 2, Buklarewicz 1, Kozioł 1, Cygan 1, Ważna 1, Kucharska.