ME U-17: Polki z brązowym medalem grupy B, Julia Niewiadomska MVP

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: reprezentacja Polski juniorek młodszych
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: reprezentacja Polski juniorek młodszych

Reprezentacja juniorek młodszych w piłce ręcznej trzecia podczas mistrzostw Europy grupy B. W spotkaniu o podium Polki nie dały Włoszkom szans (28:16).

Biało-Czerwone celowały nawet wyżej, w półfinale turnieju miały Islandki "na widelcu", ale nie wytrzymały wysokiego tempa. Do przerwy prowadziły 15:12, utrzymywały korzystny wynik do 56. minuty. Rywalki dopiero tuż przed końcem dogoniły Polki i poszły za ciosem, wygrywając 25:23.

ZOBACZ: Znamy zwycięzcę Memoriału Matuszaka

Wśród podopiecznych Adriana Struzika zdecydowanie wyróżniała się Julia Niewiadomska. Młoda Polki rzuciła 10 bramek Islandkom, w meczu o brąz z Włoszkami dołożyła pięć goli i wydatnie pomogła wspiąć się na podium. Niewiadomską uznano MVP całego turnieju. W siódemce imprezy znalazła się też prawa rozgrywająca Oliwia Domagalska.

Spotkanie z reprezentantkami Italii nie miało wielkiej historii. Biało-Czerwone były zmobilizowane, by zmazać plamę z fazy grupowej, kiedy niespodziewanie przegrały 27:30. Tym razem emocje skończyły się przed przerwą, gdy różnica wynosiła 10 bramek.

Triumfowały Czeszki, które dzięki temu wywalczyły sobie prawo startu w elicie kolejnych ME do lat 17 i 19.

ZOBACZ: Pierwszy sparingowy triumf Wisły

Półfinał:

Islandia - Polska 25:23 (12:15) Polska: Hypka, Suliga - Kopańska, Pankowska 3, Jureńczyk, Głębocka, Kozioł 2, Świerżewska 4 , Tarczyluk, Pastuszka 1, Domagalska 3, Niewiadomska 10, Barska, Szczukocka, Lemiech, Grobelna.

O 3. miejsce: Polska - Włochy 28:16 (17:7)

Polska: Hypka, Suliga - Kopańska 3, Pankowska 3, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł, Świerżewska 2, Tarczyluk 3, Pastuszka 2, Domagalska 2, Niewiadomska 5, Barska 1, Szczukocka, Lemiech, Grobelna 2.