Włoszki zrobiły swoje przed decydującym starciem z Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Włoch w meczu z Tajlandią w 2023 roku
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Włoch w meczu z Tajlandią w 2023 roku

Włoszki nie zmarnowały dużo energii w sobotni wieczór. Ich wygrana 3:0 oznacza, że zwycięzca niedzielnego meczu Polski z Italią pojedzie na igrzyska olimpijskie. Z gry o awans wypadły definitywnie Niemki.

Sobotnia wygrana 3:1 Polski z USA podniosła temperaturę w grupie kwalifikacji olimpijskich. Biało-Czerwone na pewno pozostały w grze o awans, a USA nie zapewniło sobie jeszcze biletów do Paryża. Było jasne, że miejsca premiowane awansem zostaną obsadzone dopiero w niedzielę.

Znaczenie dla sytuacji w grupie miała wieczorna konfrontacja Włoszek z Niemkami. Oba zespoły pozostawały kandydatami do awansu, choć akurat w poprzednim meczu poniosły porażkę. Italia była gorsza niż USA, natomiast Niemcy nie poradziły sobie z Polską.

Italia rozpoczęła mecz podrażniona i zdobyła przewagę w takich elementach jak atak i serwis. Podopieczne Vitala Heynena gubiły się w przyjęciu, nie radziły sobie w obronie, przez co Włoszki dość spokojnie zwyciężyły 25:20 w pierwszym secie.

W drugim secie Niemki nie odpuściły zbyt wcześnie, popisały się pościgiem i doprowadziły do emocjonującej końcówki. Włoszki wytrzymały ciśnienie i zwyciężyły 25:23. Dzięki temu realizowały swój cel - parły do zwycięstwa i nie gubiły żadnego seta. Jak się okazało, środkowa partia była najbardziej wyrównana. W trzecim secie trwało końcowe odliczanie do 25:15 bez dramaturgii.

Mecz Polski z Włochami rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:30.

Turniej kwalifikacyjny IO kobiet:

Włochy - Niemcy 3:0 (25:20, 25:23, 25:15)