BBTS Bielsko-Biała zwycięzcą Pucharu Tauron 1. ligi. Bielszczanie obronili tytuł wywalczony przed rokiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tauron 1. Liga/Mateusz Bosiacki / Na zdjęciu: siatkarze BBTS Bielsko-Biała

Zakończyła się rywalizacja o Puchar Tauron 1. ligi. Najlepszą drużyną zmagań został BBTS Bielsko-Biała, który w drugim meczu udowodnił swą wyższość nad BKS-em Visła Bydgoszcz (3:2).

Pierwsze spotkanie o puchar przyniosło kibicom sporo emocji. BKS Visła Bydgoszcz z trudem wywalczyła na swoje konto dwie odsłony, lecz później BBTS Bielsko-Biała doprowadził do tie-breaka. W nim rywalizacja trwała w najlepsze, lecz ostatecznie to bielszczanie mogli cieszyć się z wygranej.

Drugie finałowe starcie zaczęło się od wyrównanej gry obu ekip. Jako pierwsi do ataku ruszyli goście, zdobywając drobną przewagę. Im set szedł w dalszą fazę, tym bydgoszczanie powiększali swoje prowadzenie. Z czasem dystans między drużynami był już całkiem okazały, dzięki czemu BKS pewnie otworzył mecz.

W drugiej odsłonie role się odwróciły, choć na początku to podopieczni Marcina Ogonowskiego mieli więcej do powiedzenia. Później gospodarze zaczęli przeważać, co dało im dobrą zaliczkę do odrobienia strat. W trzecim secie znów mieliśmy odwrócenie sytuacji o 180 stopni. Przyjezdni mieli więcej argumentów po swojej stronie, tym samym ponownie zbliżając się do wygranej.

Czwarta odsłona przyniosła najwięcej emocji. Dość długo zespoły grały punkt za punkt, dzięki czemu wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero w samej końcówce BBTS znalazł sposób na przeciwnika, doprowadzając do tie-breaka. Tam gospodarze szybko zbudowali przewagę, nie tracąc jej już do samego końca.

Niezależnie od końcowego wyniku obie drużyny i tak osiągnęły najważniejszy cel tych rozgrywek. Finaliści awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Z racji zwycięstwa BBTS będzie nieco uprzywilejowany w rozstawieniu, otrzymując drugi zespół PlusLigi. Bydgoszczanie ugoszczą z kolei lidera, którym najpewniej zostanie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

BBTS Bielsko-Biała - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:20, 20:25, 25:22, 15:12)

BBTS: Macionczyk, Hunek, Masłowski, Krikun, Siek, Kapelus, Jaglarski (libero), Marek (libero) oraz Gryc, Czetowicz, Oniszk, Vicentin

BKS: Masny, Marcyniak, Galabov, Karpinskiy, Kowalski, Łaba, Bonisławski (libero) oraz

Czytaj także: PlusLiga. Jastrzębski Węgiel pokonał MKS Będzin. Podopieczni Jakuba Bednaruka po raz kolejny bez punktu Rozdrażnił je pierwszy set. Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki dla Grot Budowlanych Łódź