Klemens Murańka 5. w LPK w Trondheim i wciąż 1. w klasyfikacji generalnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka

Timi Zajc wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Trondheim. Drugie miejsce zajął inny Słoweniec - Tilen Bartol. Piąty był Klemens Murańka.

Po pierwszej serii Timi Zajc zajmował trzecie miejsce. W drugiej rundzie zdobył najwięcej punktów i po raz pierwszy wygrał konkurs PK w skokach narciarskich. Najdłuższe skoki w obu częściach rywalizacji wykonał Tilen Bartol. Dzięki lepszym notom za styl zwyciężył młodszy ze Słoweńców. Na trzecim stopniu podium stanął Constantin Schmid.

Na półmetku prowadził Daniel Huber. W następnej odsłonie Austriak miał jednak czternasty wynik i spadł na czwartą pozycję.

Piątą lokatę zajął Klemens Murańka, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Czołową dziesiątkę zamknął Aleksander Zniszczoł. Szesnasty był Jan Ziobro, dziewiętnasty Bartłomiej Kłusek, a 47. Krzysztof Miętus. Skakało 57 zawodników. Kolejne zawody zostaną rozegrane 23 oraz 24 września w Rasnovie.