Iga Świątek straciła cierpliwość. Mocne słowa w kierunku kibiców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek w III rundzie pokonała w trzech setach Chinkę Qinwen Zheng i jest już w ćwierćfinale turnieju WTA Cincinnati. Po meczu na konferencji Polka odniosła się do krytyki, jaka na niej spływa. Liderka rankingu ma apel do kibiców.

Choć Iga Świątek od 72 tygodni utrzymuje się na szczycie rankingu WTA i wygrywa mecz za meczem, to często spotyka ją krytyka. Zwłaszcza po nieudanych spotkaniach, w których zdarzają jej się słabsze momenty. Krytyczne komentarze zdarzają się częściej niż pochwały.

Świątek zdaje sobie sprawę z tego, jak jest odbierana przez kibiców. Zaapelowała o to, by fani mniej ją krytykowali i skupiali się na pozytywach w jej grze. Po meczu z Chinką Qinwen Zheng Świątek nie przebierała w słowach. Odniosła się do fali krytyki.

- Krytyka i hejt, jakie spadają na mnie i mój sztab choćby po przegranym secie, jest niedorzeczna. Chciałabym przekonać ludzi w internecie do tego, by ich komentarze w sieci były bardziej przemyślane. Chcę prosić dziennikarzy, by mi w tym pomogli - powiedziała na konferencji prasowej w Cincinnati.

Świątek dodała, że pracuje ciężko na to, by być w tym miejscu, co obecnie i prezentować wysoką formę. - Każdego dnia dajemy z siebie 100 procent. Przykro jest widzieć, jak jesteśmy oceniani. Chciałabym, żeby ludzie zobaczyli też pozytywne strony. To, jak rozwiązuje problemy na korcie i wychodzę z kłopotów - stwierdziła.

Polka w ćwierćfinale turnieju w Cincinnati zmierzy się z Marketą Vondrousovą. Mecz odbędzie się w piątek (18 sierpnia). Organizatorzy turnieju WTA 1000 w Cincinnati poinformowali, że tenisistki zagrają na korcie centralnym o godz. 17:00 naszego czasu.

Czytaj także: Hubert Hurkacz grał o drugi ćwierćfinał. Deszczowe starcie ze Zverevem Hubert Hurkacz skomentował wielkie zwycięstwo. Zdradził, z czego jest dumny

Źródło artykułu: WP SportoweFakty