Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala w Madrycie. Niedawno z nim wygrał

Jack Draper będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W środę Brytyjczyk w trzech setach pokonał kwalifikanta Thanasiego Kokkinakisa.

Marcin Motyka
Jack Draper PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Jack Draper
Dwa poprzednie mecze pomiędzy Jackiem Draperem a Thanasim Kokkinakisem były trzysetowe. Gdy w środę zmierzyli się ze sobą w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie, także rywalizowali na pełnym dystansie partii. Lepszy, drugi raz w historii ich konfrontacji, okazał się Brytyjczyk, który tym razem zwyciężył 6:3, 3:6, 7:5.

To nie był typowy mecz dla kortów ziemnych. Tenisiści starali się skracać wymiany i rozgrywali krótkie akcje oraz skutecznie serwowali. W dwóch pierwszych setach obaj zanotowali po jednym przełamaniu i na tablicy wyników widniał remis zarówno w setach, jak w i gemach.

W trzeciej odsłonie trwała serwisowa kanonada. Gdy wydawało się, że dojdzie do decydującego tie breaka, w 12. gemie niespodziewanie Draper wywalczył meczbola. Brytyjczyk nie wystraszył się szansy, odważnie zaatakował przy siatce i zakończył spotkanie wolejem.

Mecz trwał dwie godziny i cztery minuty. W tym czasie Draper zaserwował sześć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów, posłał 21 zagrań kończących i popełnił 15 niewymuszonych błędów.

Tym samym Draper został rywalem w 1/32 finału rozstawionego z numerem ósmym Huberta Hurkacza, który w I rundzie miał wolny los. Będzie to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 3-1 dla Polaka, który wygrał też ich ostatni pojedynek - przed dwoma tygodniami, także na mączce, w Monte Carlo.

22-letni Draper to ogromna nadzieja brytyjskiego tenisa. Aktualnie zajmuje 43. miejsce w rankingu ATP, ale był już nawet 37. Nie zdobył tytułu w głównym cyklu, lecz zagrał w dwóch finałach. Jako junior wystąpił w finale Wimbledonu, a jego najlepszym wielkoszlemowym rezultatem w zawodowych rozgrywkach jest IV runda US Open 2023.