Zeszłoroczna półfinalistka nie zawiodła. Interesujący pojedynek w 1/8 finału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SERGIO PEREZ  / Na zdjęciu: Maria Sakkari
PAP/EPA / SERGIO PEREZ / Na zdjęciu: Maria Sakkari

W sobotę rozegrano kolejne mecze w ramach III rundy zawodów WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Do następnej fazy zakwalifikowały się trzy rozstawione tenisistki, w tym dobrze czująca się na hiszpańskiej mączce Maria Sakkari.

Rozstawiona z piątym numerem Maria Sakkari jak na razie nie marnuje czasu w Madrycie. Na inaugurację Greczynka straciła pięć gemów z Chorwatką Donną Vekić. W sobotę pewnie zwyciężyła Amerykankę Sloane Stephens 6:1, 6:3 i awansowała do IV rundy imprezy Mutua Madrid Open 2024.

Pojedynek trwał zaledwie 63 minuty. Sakkari postarała się o pięć przełamań, a sama straciła podanie tylko raz. Dzięki wygranej zakończyła zwycięską passę Stephens, która przyleciała do Madrytu jako mistrzyni halowego turnieju WTA 250 w Rouen. Na drodze tenisistki z Aten stanie w poniedziałek Brazylijka Beatriz Haddad Maia lub Amerykanka Emma Navarro.

Do 1/8 finału zakwalifikowała się także Jelena Ostapenko. Oznaczona "dziewiątką" Łotyszka zakończyła występ argentyńskiej kwalifikantki Marii Carle. Tenisistka z Rygi zwyciężyła 6:3, 6:3, ale wcale to nie był dla niej taki łatwy mecz.

W pierwszym secie Ostapenko aż trzykrotnie odrobiła stratę przełamania, zanim w końcówce odskoczyła rywalce. Z kolei w drugiej partii Carle wysunęła się na 2:0, lecz przegrała cztery kolejne gemy. Po 90 minutach gry Łotyszka cieszyła się z wygranej i osiągnięcia najlepszego rezultatu w Madrycie.

A w IV rundzie czeka Ostapenko interesujące spotkanie. Na jej drodze stanie bowiem rozstawiona z ósmym numerem Ons Jabeur. Tunezyjka miała problemy w sobotnim pojedynku z Leylah Fernandez. W pierwszym i trzecim secie to Kanadyjka prowadziła z przewagą breaka, ale ostatecznie zeszła z kortu pokonana.

Po trwającym blisko dwie godziny i 30 minut boju ze zwycięstwa 7:5, 2:6, 6:4 cieszyła się Jabeur. Tym samym w poniedziałek zmierzy się z Ostapenko, z którą ma bilans 2-2 na zawodowych kortach. W zeszłym roku panie spotkały się w Stuttgarcie i wówczas Tunezyjka odwróciła losy meczu II rundy.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 7,679 mln euro sobota, 27 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Maria Sakkari (Grecja, 5) - Sloane Stephens (USA) 6:1, 6:3 Jelena Ostapenko (Łotwa, 9) - Maria Carle (Argentyna, Q) 6:3, 6:3 Ons Jabeur (Tunezja, 8) - Leylah Fernandez (Kanada, 32) 7:5, 2:6, 6:4