Wystarczył jeden set. Krecz faworyta w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Jiri Lehecka uzupełnił grono półfinalistów rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W czwartek Czech wyeliminował Daniła Miedwiediewa, który skreczował po pierwszym secie.

Danił Miedwiediew pierwszy raz w karierze dotarł do 1/4 finału turnieju w Madrycie i dzięki temu skompletował ćwierćfinały wszystkich imprez rangi ATP Masters 1000. Tego występu nie będzie jednak miło wspominał, bo w czwartkowym meczu z Jiri Lehecką skreczował po przegranym 4:6 w pierwszym secie.

Po piątym gemie rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew poprosił o interwencję medyczną z powodu kontuzji prawej nogi. Pomoc była mu udzielana w szatni. Po powrocie do gry moskwianin starał się podjąć rywalizację, lecz nie był w stanie optymalnie poruszać się po korcie.

Decydujący moment nastąpił przy stanie 4:4, gdy - broniąc break pointa - Miedwiediew posłał forhend w aut. Dzięki temu Lehecka wyszedł na prowadzenie 5:4, a po chwili zakończył seta.

Jak się okazało - drugiej partii już nie było. Tenisista z Moskwy podszedł do rywala i poinformował go, że wobec problemów zdrowotnych nie będzie kontynuował rywalizacji.

W takich okolicznościach 22-letni Lehecka awansował do piątego w karierze półfinału w głównym cyklu, ale pierwszego w turnieju wyższej rangi niż ATP 500.

Półfinałowym przeciwnikiem Czecha w piątek będzie Felix Auger-Aliassime, który znalazł się w 1/2 finału po walkowerze od Jannika Sinnera. W zeszłym roku ci tenisiści zmierzyli się w IV rundzie Australian Open i wówczas lepszy okazał się Lehecka.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro czwartek, 2 maja