Zwrot akcji. Polak zagra o finał w Chinach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski

Piotr Matuszewski i partnerujący mu Matthew Christopher Romios wygrali drugi mecz w ramach zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w Wuxi. Tym samym polsko-australijska para stanie przed szansą awansu do finału chińskiej imprezy.

Na inaugurację zmagań w zawodach Wuxi Open Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios nie stracili seta. W czwartek rozstawiona z drugim numerem polsko-australijska para miała swoje problemy, ale pokonała ostatecznie debel Ray Ho i Ramkumar Ramanathan 2:6, 6:3, 10-8.

W premierowej odsłonie Tajwańczyk i reprezentant Indii zagrali znakomicie. Już w pierwszym gemie wywalczyli przełamanie i potem pilnowali przewagi. W siódmym gemie dołożyli jeszcze jednego breaka, po czym zwieńczyli partię otwarcia.

Drugi set miał już zupełnie inny przebieg. Matuszewski i Romios nie dali się zaskoczyć przy własnym podaniu. W szóstym gemie postarali się o przełamanie, które, jak się później okazało, przesądziło o losach tej części spotkania.

O zwycięstwie rozstrzygnął zatem super tie-break. Rozgrywka ta była przez dłuższy czas bardzo wyrównana. Dopiero przed drugą zmianą stron Polak i Australijczyk wywalczyli mini przełamanie, a następnie odskoczyli na 9-6. Ostatecznie udało się im zamknąć mecz przy trzeciej ku temu okazji.

Po 58 minutach Matuszewski i Romios awansowali do półfinału zawodów ATP Challenger Tour w chińskim Wuxi. W piątek ich przeciwnikami w meczu o finał będą rozstawieni z czwartym numerem Japończycy Toshihide Matsui i Kaito Uesugi.

Wuxi Open, Wuxi (Chiny) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 82 tys. dolarów czwartek, 9 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Piotr Matuszewski (Polska, 2) / Matthew Christopher Romios (Australia, 2) - Ray Ho (Tajwan) / Ramkumar Ramanathan (Indie) 2:6, 6:3, 10-8

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios awansują do finału?