Było tak blisko. Polak i Bułgar postraszyli faworytów

Maks Kaśnikowski i Adrian Andriejew byli o krok od sporej niespodzianki w ramach turnieju ATP Challenger Tour we włoskiej miejscowości Francavilla al Mare. Polak i Bułgar nie wykorzystali jednak piłek meczowych w spotkaniu z doświadczonym deblem.

Rafał Smoliński
Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
W ramach challengera we włoskiej miejscowości Francavilla al Mare Maks Kaśnikowski wygrał najpierw jeden pojedynek w głównej drabince, po czym przegrał w II rundzie singla z Nickiem Hardtem. Warszawianinowi pozostał zatem już tylko debel, do którego przystąpił wspólnie z Adrianem Andriejewem.

Polsko-bułgarska para zagrała w czwartek o półfinał i była o krok od wyeliminowania doświadczonych deblistów, Andre Begemanna i Srirama Balajiego. Niemiec i reprezentant Indii dopiero co triumfowali razem w challengerze w Cagliari.

Kaśnikowski i Andriejew znakomicie rozpoczęli spotkanie. W pierwszym secie postarali się o trzy przełamania, a sami nie dali się zaskoczyć przy własnym podaniu. Dzięki temu zwyciężyli zdecydowanie 6:1.

Balaji i Begemann musieli się sporo napracować, aby wyrównać stan rywalizacji. W drugim secie zdobyli breaka na 3:2, ale potem obie pary miały swoje szanse. Ostatecznie faworyci utrzymali przewagę jednego przełamania i zwieńczyli partię rezultatem 6:4.

O zwycięstwie rozstrzygnął super tie-break. Rozgrywka ta również była wyrównana, ponieważ żaden debel nie był w stanie uzyskać większej przewagi. Przy stanie 9-7 Kaśnikowski i Andriejew mieli dwie piłki meczowe, ale zmarnowali wielką szansę. Po zmianie stron meczbole mieli już rywale i to oni zakończyli spotkanie przy drugiej okazji.

Po godzinie i 37 minutach Balaji i Begemann zwyciężyli 1:6, 6:4, 12-10 i awansowali do półfinału. Już w piątek spotkają się z najwyżej rozstawionym holenderskim duetem Sander Arends i Matwe Middelkoop.

Internazionali di Tennis Francavilla al Mare, Francavilla al Mare (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 74,8 tys. euro
czwartek, 9 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Sriram Balaji (Indie) / Andre Begemann (Niemcy) - Maks Kaśnikowski (Polska) / Adrian Andriejew (Bułgaria) 1:6, 6:4, 12-10

Czy Maks Kaśnikowski zakończy 2024 rok w Top 200?