Piekielna moc! Wilfredo Leon pobił rekord igrzysk (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/Eurosport_PL / Wilfredo Leon w meczu z Japonią - IO Tokio 2020

Wilfredo Leon poprowadził polski zespół do zwycięstwa z Japonią na IO Tokio 2020 (2021). Jeden z jego serwisów wprawił w osłupienie wszystkich.

"TEN serwis Wilfredo Leona! 126 KM/H. Najszybsza zagrywka na IO Tokio 2020 (impreza z powodu pandemii koronawirusa odbywa się w 2021 r. - przyp. red.)" - skomentowano na twitterowym koncie Eurosport Polska, gdzie zamieszczono wideo z piątkowego meczu siatkówki Japonia - Polska.

Biało-Czerwoni wygrali z groźnym przeciwnikiem 3:0, a Wilfredo Leon był jednym z najlepszych na parkiecie. W trzecim secie przy stanie 19:20 reprezentant Polski popisał się zagrywką, którą zdobył bezcenny punkt.

To był piekielny serwis. Piłka lecąca z prędkością 126 km/h musiała zrobić wrażenie na przeciwniku. Set nr 3 ostatecznie zakończył się wygraną Polaków 26:24 (więcej TUTAJ).

Po czterech kolejkach spotkań zespół Vitala Heynena jest liderem grupy A z trzema zwycięstwami i jedną porażką (2:3 z Iranem). Na koniec fazy grupowej zmierzy się z Kanadą. Początek meczu w niedzielę o godzinie 2:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Zobacz: Tokio 2020. Aura tajemniczości wróciła. Kubiak nie chciał mówić o swoim zdrowiu, Heynen też nabrał wody w usta