Żużel. Zaskoczenie z Poznania, zła passa młodego Duńczyka ze Stali

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Mateusz Dul
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Mateusz Dul

Przed sezonem mogło się wydawać, że zakontraktowanie Mateusza Dula na pozycję U-24 to bardzo odważny ruch ze strony działaczy z Poznania. 22-latek pokazał jednak w ostatnim tygodniu, że wcale nie musi punktować gorzej od swoich rówieśników.

W ubiegłym sezonie Mateusz Dul miał średnią biegową 1,320 i był sklasyfikowany na 44. miejscu wśród zawodników z drugiej klasy rozgrywkowej w Polsce. Tylko dwóch seniorów z ekipy z Landshut miało gorszą średnią od niego. W barwach #OrzechowaOsada PSŻ-u pokazuje, że stać go na solidne punktowanie na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi. W meczu z Energa Wybrzeżem zdobył 6 punktów i 2 bonusy w 4 biegach, a w Łodzi zdobył 7 punktów i 2 bonusy w 5 biegach, przyczyniając się do wygranej swojej drużyny.

Jeszcze lepiej zapunktował Tim Soerensen, który zdobył 10 punktów w meczu z H.Skrzydlewska Orłem. Dobre mecze zaliczyli także Jonas Seifert-Salk i Norick Bloedorn.

Pecha w ostatnich dwóch spotkaniach miał Jesper Knudsen. Duńczyk startujący w Texom Stali Rzeszów najpierw stracił trzy punkty przez defektu w derbach z Cellfast Wilkami, a następnie po dwóch biegach meczu w Rybniku był zastępowany przez starszych kolegów. Trudne wejście do Metalkas 2. Ekstraligi ma też Wiktor Jasiński, który jeszcze w ubiegłym sezonie startował w PGE Ekstralidze. W Rybniku zdobył tylko punkt w trzech biegach.

Ranking U-24 Metalkas 2. Ekstraligi

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24 Śr. bieg
1.Cellfast Wilki KrosnoSeifert-Salk3142138,003:01,714
2.#OrzechowaOsada PSŻ PoznańDul3131667,333:21,692
3.Innpro ROW RybnikBloedorn3141947,672:11,642