Przed Grand Prix Polski: Krzysztof Kasprzak najskuteczniejszy z Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak w Grand Prix
/ Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak w Grand Prix

W sobotę po raz piąty w historii turniej Grand Prix odbędzie się w Gorzowie. W dotychczas rozegranych turniejach najskuteczniejszy na Stadionie im. Edwarda Jancarza był Krzysztof Kasprzak.

Krzysztof Kasprzak do tej pory wystąpił w dwóch gorzowskich turniejach cyklu Grand Prix. Lepiej spisał się przed rokiem, kiedy to w finale zajął trzecie miejsce, a w całych zawodach zdobył 16 punktów. Rok wcześniej start w Gorzowie zakończył w półfinale. Tak dobre występy przełożyły się na średnią wynoszącą 2 punkty na bieg. [ad=rectangle] Po piętach wicemistrzowi świata depcze Bartosz Zmarzlik. Wychowanek Stali Gorzów już dwukrotnie na Stadionie im. Edwarda Jancarza stał na podium, a przed rokiem cieszył się ze zwycięstwa. Zmarzlik ma na swoim koncie najwięcej punktów zdobytych przez Polaków w Grand Prix Polski w Gorzowie. W trzech zawodach wywalczył on 35 "oczek", a jego średnia wynosi 1,842 punktu.

Gorzej od zawodników gorzowskiej Stali radzą sobie żużlowcy reprezentujący w rozgrywkach ligowych inne kluby. Tomasz Gollob legitymuje się średnią 1,500 punktu, a Jarosław Hampel po katastrofalnym zeszłorocznym występie, w którym nie zdobył punktu ma średnią 1,250 punktu - taką samą jak Janusz Kołodziej. W gorzowskich turniejach jechali również Rune Holta, Adrian Cyfer i Łukasz Kaczmarek. W tym roku w na "Jancarzu" zadebiutuje Maciej Janowski.