Żużel. PGE Ekstraliga. Nowy kontrakt z telewizją ma być szokiem dla całego środowiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Łaguta (czerwony) i Vaculik (biały)
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Łaguta (czerwony) i Vaculik (biały)
zdjęcie autora artykułu

Od dłuższego czasu nikt nie ma wątpliwości, że kwota za sprzedaż praw telewizyjnych do PGE Ekstraligi na lata 2022 - 2024 będzie najwyższa historii. Teraz słychać coraz więcej głosów, że wartość kontraktu będzie szokiem dla środowiska.

W tym artykule dowiesz się o:

Wśród ekstraligowych działaczy panuje przekonanie, że ostatnie wypowiedzi Andrzeja Witkowskiego o powiększeniu PGE Ekstraligi nie są dziełem przypadku. Od niektórych słyszymy, że wszystko ma związek z walką o jak najwyższy kontrakt telewizyjny na lata 2022 - 2024. Z naszych źródeł wynika, że negocjacje w tej sprawie są już na bardzo zaawansowanym etapie, a ich rezultat zostanie ogłoszony pod koniec stycznia. Kluby na mocy nowej umowy zarobią zdecydowanie więcej. Nie ma żadnych obaw, że uda się przekroczyć kwotę 100 mln złotych.

Od naszych informatorów słyszymy, że zwycięzcą konkursu zostanie najprawdopodobniej platforma Canal+, a kontrakt na najbliższe trzy lata będzie minimum dwukrotnie wyższy (do tej pory opiewał na 60 mln zł). Jego dokładna wartość ma być ogromnym zaskoczeniem dla całego środowiska żużlowego i otworzyć przed PGE Ekstraligą zupełnie nowe możliwości.

Rekordowa umowa ma jednak oznaczać konkretne wymagania ze strony telewizji. Jak się łatwo domyślić, chodzi o większą liczbę meczów. To najprawdopodobniej z tego powodu została wywołana dyskusja dotycząca powiększenia PGE Ekstraligi. Gdyby miało do tego dojść, to kwota 100 mln złotych za prawa telewizyjne, o której mówiło się do tej pory, byłaby niewystarczająca, bo kluby nie zyskałyby nawet pieniędzy na pokrycie kosztów dodatkowych spotkań. To tylko potwierdza, że PGE Ekstraliga musiała otrzymać lukratywną ofertę.

Zobacz także: Prezes Włókniarza chce rozmawiać z miastem

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Źródło artykułu:
Czy w przypadku rekordowego kontraktu telewizyjnego PGE Ekstraliga powinna zostać powiększona do 10 drużyn?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (11)
avatar
RECON_1
17.12.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Mozna powiekszyc elige,ale nie mozna zrobic twgo tak nagle, na to trzeba 2 3 sezony,boninaczej wyjdzie z tego wielkie G ktore pograzy nizsze ligi,a bez tych eliga dlugo nie pociagnie.  
avatar
Piotr Biega
15.12.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I pomyśleć że Unia Leszno sam musi ciągnąć ten cały wóz.  
avatar
Cysio
15.12.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Powiększenie Ekstra do 10 drużyn wymaga spełnienia 2 warunków. Primo, liczba klubów od sezonu 2022 musi się zwiększyć o minimum 2(PLŻ1które się prężnie rozwija nie może zejść z 8 klubów, a PLŻ2 Czytaj całość
avatar
Mat.UL.
15.12.2020
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
więcej kasy zostanie niż kibiców na stadionach..  
avatar
krakowska49
15.12.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Proszę uważać,na pewnym portalu za komentaż obraziła się pewną gminą i donosi do prokuratury. Zamordyzm zaczyna wracać.wolność słowa zostaje ograniczana.