The Championship: niespodziewana porażka zespołu Jana Bednarka

W spotkaniu 45. kolejki The Championship zespół Southampton FC, którego zawodnikiem jest Jan Bednarek (grał od. 46. minuty meczu), przegrał u siebie z ekipą Stoke City 0:1.

Tomasz Rosiński
Jan Bednarek Newspix / Emil Sebastian Popescu / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Pewna występu w barażach do Premier League drużyna Southampton w ostatnim czasie nie zachwycała (dwie porażki z rzędu), ale przystępowała do sobotniej rywalizacji ze Stoke (18. lokata) w roli faworyta.

Jednakże Święci po raz kolejni zawiedli i polegli przed własną publicznością po bramce Tyrese Campbella, który pokonał Alexa McCarthy'ego w 36. minucie potyczki.

Jan Bednarek pojawił się na boisku tuż po przerwie. Obrońca reprezentacji Polski zmienił 22-letniego Taylora Harwooda-Bellisa.

The Championship, 45. kolejka:

Southampton FC - Stoke City 0:1 (0:1)
0:1 - Tyrese Campbell 36'

*Jan Bednarek (Southampton FC) grał od 46. minuty meczu.

Huddersfield Town - Birmingham City 1:1 (0:1)
0:1 - Koji Miyoshi 45'
1:1 - Rhys Healey 47'

*Michał Helik (Huddersfield Town) rozegrał cały mecz.
*Krystian Bielik (Birmingham City) rozegrał cały mecz.

Millwall FC - Plymouth Argyle 1:0 (0:0)
1:0 - Jake Cooper 83'

*Bartosz Białkowski (Millwall FC) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Norwich City - Swansea City 2:2
0:1 - Jamie Paterson 24'
1:1 - Gabriel Sara 34'
2:1 - Joshua Sargent 45+3'
2:2 - Matt Grimes 53'

*Przemysław Płacheta (Swansea City) znalazł się poza kadrą meczową z powodu kontuzji.