Kapustka wyleciał z boiska. Pokazali nagranie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: faul Kapustki
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: faul Kapustki

Legia Warszawa od szóstej minuty meczu z Radomiakiem Radom musiała grać w osłabieniu. Bartosz Kapustka został odesłany do szatni.

W 31. serii gier czołowe drużyny PKO Ekstraklasy zaliczyły wpadki. Legia Warszawa stanęła przed dużą szansą, żeby zniwelować straty do podium. Podopieczni Goncalo Feio po zwycięstwie 3:1 ze Stalą Mielec przystąpili do rywalizacji z Radomiakiem Radom.

Nowy trener "Wojskowych" od początku niedzielnego starcia postawił na Bartosza Kapustkę. 14-krotny reprezentant Polski nie wytrzymał jednak zbyt długo na placu gry, bowiem już w szóstej minucie musiał zejść do szatni.

W pozornie niegroźnej sytuacji w środku boiska Kapustka zaatakował wślizgiem Christosa Donisa. Gdy zawodnik Radomiaka był opatrywany przez klubowych lekarzy, sędzia Jarosław Przybył pobiegł do monitora, by przyjrzeć się tej sytuacji.

Finalnie arbiter uznał, że Kapustka zasłużył na czerwoną kartkę. Decyzja Przybyła wzbudziła pewne kontrowersje, lecz warto dodać, że piłkarz Legii bezpośrednio spowodował kontuzję przeciwnika. Donis po jego wejściu nie był w stanie kontynuować gry i w 14. minucie został zastąpiony przez Bruno Jordao.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy uważasz, że Kapustka zasłużył na czerwony kartonik?