Sześć goli w meczu II ligi. Chojniczanka nie odpuszcza

Chojniczanka pokonała 4:2 GKS Jastrzębie, dzięki czemu przeskoczyła na czwarte miejsce w tabeli II ligi i pozostaje kandydatem nawet do bezpośredniego awansu. Sytuacja przegranego zespołu jest nie do pozazdroszczenia.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Na poniedziałek w II lidze pozostał mecz zamykający kolejkę. GKS Jastrzębie nie był faworytem starcia z Chojniczanką, ale to on zdobył prowadzenie w 17. minucie pięknym strzałem zza pola karnego w okienko. Autorem bajecznego gola był Joao Guilherme. Czas pokazał, że był to miły złego początek dla jastrzębian.

Kolejne cztery gole zdobyła Chojniczanka, więc odwróciła wynik 0:1 na 4:1. Jeszcze w pierwszej połowie do bramki przymierzyli Wojciech Szumilas oraz Valerijs Sabala. Łotysz popisał się uderzeniem podobnie pięknym jak Joao Guilherme. Były król strzelców Fortuna I ligi huknął ze znacznego dystansu, a piłka, przed odbiciem się od poprzeczki, trafiła do siatki.

Kanonada Chojniczanki trwała w drugiej połowie. Grzegorz Szymusik główkował do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z kolei Hide Vitalucci pokonał Jakuba Trojanowskiego strzałem w 68. minucie. GKS odpowiedział już tylko jednym trafieniem na 2:4, które nie pozwoliło zapunktować.

Chojniczanka przeskoczyła na czwarte miejsce w tabeli i jest w kontakcie z zajmującą drugą lokatę premiowaną awansem Kotwicą Kołobrzeg. Różnica między klubami to dwa punkty. GKS Jastrzębie pozostaje w strefie spadkowej na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu. Do grupki zespołów, zamykających bezpieczny rejon, traci po trzy punkty.

2:4 - Jakub Iskra 70'

GKS: Jakub Trojanowski - Bartosz Boruń (73' Szymon Gołuch), Jan Ziewiec, Sebastian Rogala, Jakub Iskra, Konrad Kargul-Grobla (63' David Kabala), Kamil Jadach (63' Szymon Maszkowski), Karol Fietz, Joao Guilherme (73' Przemysław Lech), Mateusz Chmarek (63' Krystian Mucha), Michał Bednarski

Chojniczanka: Damian Primel - Grzegorz Szymusik, Jakub Goliński, Andrias Edmundsson, Dominik Banach, Peter Kolesar (46' Marcin Kozina), Damian Nowacki, Wojciech Szumilas, Hide Vitalucci (83' Oskar Paprzycki), Antoni Prałat (78' Kacper Korczyc), Valerijs Sabala (90' Alef Firmino)

Żółte kartki: Boruń, Fietz, Rogala (GKS) oraz Szymusik, Banach (Chojniczanka)

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?