(0:2)
Zakończony
Piast Gliwice
90+3'

Na domiar złego dla gospodarzy była anulowana z powodu spalonego bramka Efthymisa Koulourisa w doliczonym czasie.

30
27
1
3
10
90+1'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Kamil Grosicki!

Już w doliczonym czasie Kamil Grosicki podsumował występ zespołu niecelnym strzałem z rzutu karnego.

35
38
7
6
11
90'

Doliczone sześć minut.

1
4
8
9
89'

Będzie jedenastka.

18
8
6
9
19
87'

Sędziowie zastanawiają się nad przyznaniem Pogoni Szczecin rzutu karnego za faul na Linusie Wahlqviście.

12
3
4
7
18
85'
80'

Gospodarze jakby zmęczeni i w ostatnich minutach mocniej pachnie kolejnym golem Piasta Gliwice niż jakimkolwiek Pogoni Szczecin.

1
2
1
78'

18985 kibiców na trybunach.

2
3
2
2
1
75'

Michael Ameyaw miał możliwość zamknięcia meczu swoim uderzeniem. Sytuacyjna próba ponad poprzeczką w bramce Valentina Cojocaru. Pozostał kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu.

3
1
70'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński za ostre przewinienie.

2
4
1
2
2
69'
69'

Wejdą Wahan Biczachczjan i Luka Zahović.

1
2
1
68'

Gospodarze w ataku pozycyjnym, ale powinni nim usypiać niegrzeczne dzieci zamiast wieczorynki.

3
1
1
66'

"Jak tak dalej będziesz grał, mistrza Polski będziesz miał" - śpiewają kibice gospodarzy. To chyba jakaś ironia. Z taką grą raczej kandydatura do spadku.

5
5
2
1
62'

Michael Ameyaw wypracował sobie miejsce do wykonania dośrodkowania w konfrontacji z Mariuszem Malcem, po czym jego zagranie zostało poskromione przez Valentina Cojocaru.

5
3
1
60'

Piast Gliwice przypomniał o sobie w ataku pozycyjnym. Rozsądna gra przyjezdnych, których każda minuta meczu przybliża do drugiego w sezonie zwycięstwa na wyjeździe.

2
1
1
3
57'

Z ławki rezerwowych wejdzie Wahan Biczachczjan.

2
1
2
53'

Nieudana próba przebicia się Pogoni Szczecin z wykorzystaniem Kamila Grosickiego. Następnie kontratak przyjezdnych został skasowany przewinieniem.

1
2
50'

Najpierw bezmyślne podanie prostopadłe Linusa Wahlqvista, a następnie uderzenie tego samego zawodnika. Frantisek Plach zdążył do odbitej rykoszetem piłki i nie pozwolił na wywalczenie kolejnego rzutu rożnego gospodarzom.

2
1
3
48'

Pogoń Szczecin próbuje coś zdziałać po przerwie. Podanie Kamila Grosickiego trafiło w środek pola karnego, ale następnie płaskie dośrodkowanie zostało zablokowane i gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Piast dość spokojnie utrzymał dwubramkowe prowadzenie do zakończenia pierwszej połowy. Kilkakrotnie Pogoń próbowała poprawić wynik, a najgroźniejsze strzały oddał Kamil Grosicki. Pierwszy z nich był niedokładny, a drugi zatrzymał Frantisek Plach. Gospodarzom zabrakło zawodnika do wykonania dobitki i w zasadzie przez całą część meczu czegoś im brakowało.

9
5
1
1
2
45'

Doliczona minuta.

4
2
3
3
44'

Tym razem nieudana akcja w wykonaniu Jorge Felixa. Nawet wyprowadzenie przeciwnika w pole wyglądało ciekawie, ale później było kompletnie niecelne uderzenie ponad poprzeczką w bramce Valentina Cojocaru.

1
1
3
42'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

1
1
2
4
40'

W ostatnim czasie było jedno uderzenie celne Pogoni Szczecin. Niezła próba Kamila Grosickiego, ale zabrakło Efthymisa Koulourisa do wykonania dobitki.

1
1
7
37'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Fredrika Ulvestada. Piłkarze Pogoni Szczecin chyba chcieli przekonać Bartosza Frankowskiego do pokazania czerwonej kartki, ale skończyło się nawet bez żółtego kartonika.

2
2
5
35'

Przypomniał o sobie Efthymis Koulouris, który główkował obok bramki po dośrodkowaniu Leonardo Koutrisa. Frantisek Plach odprowadził piłkę poza boisko.

2
1
4
32'

Sam początek meczu dla Pogoni Szczecin, ale to co dobre wcześnie się skończyło. Piast Gliwice nie pozwala gospodarzom na pokazanie czegokolwiek pasjonującego.

1
1
4
30'

Po dwóch kwadransach zdecydowanie bliżej odniesienia zwycięstwa Piast Gliwice.

4
1
1
7
29'

Miłosz Szczepański pokonał strzałem Valentina Cojocaru, jednak nie ma kolejnego gola dla Piasta Gliwice z powodu spalonego. Odpowiedział rajdem Kamil Grosicki, jednak zakończył go uderzeniem obok dalszego słupka w bramce przyjezdnych.

1
1
1
3
2
26'

Gra przerwana z powodu przewinienia na wysokości koła środkowego.

1
2
3
2
23'

Idą jak burza przyjezdni.

2
2
21'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jorge Felix. Asystował mu Arkadiusz Pyrka.

W 21. minucie Jorge Felix dołożył do asysty gola na 2:0. Po raz pierwszy od pięciu goli Piast przeprowadził elegancką akcję, a nie wykorzystał stały fragment gry. Piłka trafiła przed pole karne do kompletnie nieobstawionego Jorge Felixa, a ten miał mnóstwo czasu na przymierzenie w narożnik bramki Valentina Cojocaru. Piast Gliwice spokojnie punktuje przeciwnika.

15
13
3
6
10
19'

Serhij Krykun oddał dość przypadkowe uderzenie zza pola karnego. Piłka wylądowała na górnej siatce i została odprowadzona przez Valentina Cojocaru.

3
1
18'

Nowi mistrzowie autów w PKO Ekstraklasie.

16'

Rozpędzili się podopieczni Aleksandara Vukovicia, jednak w ostatnim ich ataku po pierwsze pojawiła się niedokładność, a po drugie był spalony.

2
1
2
2
15'

Po kwadransie meczu Piast Gliwice na prowadzeniu.

1
1
3
3
11'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomas Huk. Asystował mu Jorge Felix.

Odpowiedź Piasta była bardzo konkretna i nastąpiła w 11. minucie. Szczecinianie podobno przez cały tydzień przypominali sobie o wrzutach z autu gliwiczan, tymczasem stracili gola po nim. W szesnastce podniosła się temperatura, a piłka została wpakowana z bliska do siatki przez Tomasa Huka.

17
11
1
3
11
11'

Spokojniejsze rozegranie zespołu Jensa Gustafssona i chyba aż za spokojne, ponieważ zgubił piłkę. W odpowiedzi była akcja Piasta Gliwice zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Arkadiusza Pyrki.

10'

Trybuny wypełnione kibicami.

5
5
2
1
1
8'

Pogoni nie udało się rozpocząć meczu równie dobrze jak poprzedniego przeciwko Ruchowi Chorzów, chociaż były szanse na wczesnego gola. Po dośrodkowaniach strzelali głową Linus Wahlqvist oraz Joao Gamboa, ale Szwedowi zabrakło dokładności, a Portugalczyk trafił w nogę Frantiska Placha. Piast miał trochę szczęścia.

1
1
2
5'

Ponownie groźni byli gospodarze, ale na razie brakuje im skuteczności. Kolejne dośrodkowanie spadło na głowie Joao Gamboi, którego uderzenie trafiło w nogę czujnego Frantiska Placha.

3
1
1
1
2
3'

Pierwsza niebezpieczna akcja Pogoni Szczecin zakończona strzałem głową. Linus Wahlqvist nie przymierzył, a na domiar złego dla gospodarzy główkował tak delikatnie, że Frantisek Plach miał obowiązek zdążyć do piłki.

3
2
1
1
2'

Pogoń Szczecin w bordowych koszulkach przypominających o początku pierwszej dekady tego wieku. Z kolei Piast Gliwice na biało z ciemnymi elementami.

4
2
1
czas Start meczu
14:55

Zakończyła się rozgrzewka na boisku przy Twardowskiego.

2
1
1
1
1
14:53

Aleksandar Vuković nie mógł wystawić w ataku ani Kamila Wilczka, ani Fabiana Piaseckiego, więc wrócił do wariantu z Jorge Felixem w ataku.

14:50

Pogoń zagra w bliskim galowego zestawieniu. Trener Jens Gustafsson nie może korzystać z kontuzjowanego Rafała Kurzawy i zdecydował się na zabezpieczenie środka pola Joao Gamboą kosztem posadzonego na ławce rezerwowych Wahana Biczachczjana.

14:24

W pierwszym, sobotnim meczu w PKO Ekstraklasie zmierzyli się dobrzy znajomi. W poprzedniej dekadzie Pogoń Szczecin i Piast Gliwice awansowali wspólnie do elity. Aktualnie lepiej wiedzie się zespołowi z województwa zachodniopomorskiego, który kandyduje do awansu do europejskich pucharów, a także stara się nie lekceważyć szansy na zdobycie mistrzostwa Polski.