PKO Ekstraklasa: 29. kolejka
19 kwi 2024 20:30
komentarz

Mistrz Polski kolejny raz zawiódł. Raków Częstochowa na własnym stadionie przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie spotkania.

20
15
5
5
9
90+2'
9
7
5
3
3
90+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Musiolik. Asystował mu Erik Janza. A jednak Górnik! Dogranie z rzutu rożnego, Musiolik uprzedził Kuciaka i głową uderzył do bramki! 0:1!

88
35
16
13
19
90'

Pogramy jeszcze przez 4 minuty.

14
9
7
18
18
90'

Akcję zabrzan wykończył Pacheco, próba z ok. 20 metrów poszybowała tuż obok słupka!

16
9
6
7
30
88'
88'
86'

Kuciak kilka metrów przed polem karnym wybił piłkę i przerwał akcję Górnika.

9
7
5
6
31
84'

Nowak do Crnaca, strzał z dwóch metrów nie znalazł się w bramce! Bielica kolejny raz uratował zespół gości!

21
10
5
5
14
82'

Płaski strzał Rasaka z ok. 18 metrów został zablokowany. Po chwili kontra Rakowa, ale Nowak źle podawał.

5
6
3
5
7
80'

Trochę ożywili się w ofensywie zabrzanie, ale także i oni bez okazji na gola.

13
7
4
6
5
78'

Wciąż nic nie wychodzi Rakowowi. Górnik wciąż przyczajony, gospodarze bezradni.

15
5
5
2
6
75'
74'
73'

Janża dogrywał z rzutu wolnego, Svarnas wybił piłkę.

6
2
2
3
6
71'

Dość chaotyczna próba Rakowa. Nie mają pomysłu gospodarze na skuteczny atak.

7
6
6
5
5
70'

I znowu błąd sędziego Musiała, który za podobne zagranie ukarał gracza Rakowa, a piłkarz Górnika uniknął kartki. Ach ten pan Musiał. Od wielu lat nas zadziwia. Pamiętamy jak przed laty jednemu z zawodników złamano nogę i przy okazji karierę, a arbiter nawet faulu nie odgwizdał.

6
10
7
6
7
68'

Górnik nie chce zmieniać taktyki i rzucać się na rywala. Zabrzanie czekają na błąd rywala w tyłach.

10
4
3
3
4
65'

Górnik w końcu dłużej z piłką na połowie Rakowa. Gospodarze już zaczynają odczuwać fakt gry w osłabieniu.

16
8
7
4
8
62'
4
7
3
5
3
62'
5
7
3
3
3
62'

Atak zabrzan, strzał Rasaka poszybował ponad bramką.

8
4
5
4
5
61'

Uderzał Yeboah, trafił w rywala. Raków w osłabieniu, ale w ataku.

6
9
4
4
9
60'
58'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Przy próbie uderzenia Papanikolaou trafił nogą w twarz Czyża. Zawodnik Rakowa otrzymał drugą kartkę w meczu.

Raków Częstochowa
37
18
10
7
12
57'

Yeboah do Crnaca, ale w sytuacji sam na sam kapitalnie zachował się Bielica, który sparował piłkę!

24
9
6
3
8
56'

Akcja Crnaca, jednak próba z pola karnego była zła. Piłka przetoczyła się dwa metry obok słupka.

4
7
4
4
4
55'

Akcja zabrzan, Kapralik już był z piłką w polu karnym, ale został zablokowany!

8
3
2
4
7
52'
ŻÓŁTA KARTKA
16
8
4
3
9
50'

Otieno zakręcił rywalem i uderzył z ok. 15 metrów. Niedaleko obok bramki!

4
5
4
2
4
49'

Po rzucie rożnym pod bramką Górnika doszło do niewielkiego zamieszania. Zabrakło uderzenia.

4
2
5
2
3
47'

Po przerwie Górnik stara się grać aktywniej w ofensywie. Raków nie jest w stanie złapać swojego rytmu.