Magda Linette zagra z gwiazdą. Za nią mocne przetarcie

Magda Linette zmierzy się z Aryną Sabalenką w drugiej rundzie turnieju WTA w Madrycie. W pierwszym meczu na korcie ziemnym w Hiszpanii zwyciężyła z Elisabettą Cocciaretto. Zrobiła to, choć była gorsza niż Włoszka w pierwszym secie.

Magda Linette Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Magda Linette
W poprzednim turnieju Magda Linette przerwała serię porażek. We francuskim Rouen awansowała aż do finału, w którym przegrała ze Sloane Stephens. Wcześniej eliminowała Elsę Jacquemot, Nataliję Stevanović, Arantxę Rus oraz Anhelinę Kalininę. Występ we Francji pozwolił poznaniance poprawić sytuację w rankingu WTA. Magda Linette odniosła w jednym tygodniu więcej wygranych niż przez ponad trzy miesiące od początku sezonu.

W Madrycie, na początku drabinki, Magda Linette trafiła na Elisabettę Cocciaretto. Włoszka, choć jest o sześć pozycji niżej w światowym rankingu, to była uznawana za faworytkę meczu. W październiku 2022 roku tenisistki spotkały się na korcie twardym w meksykańskim Tampico i wtedy w trzech setach lepsza była Włoszka.

Co prawda pierwsza piłka w środowym meczu została wygrana przez Magdę Linette, ale sześć kolejnych padło łupem Włoszki. W ten sposób Elisabetta Cocciaretto odebrała podanie przeciwniczce i wkrótce objęła prowadzenie 2:0. Pierwszy gem dla Magdy Linette był dopiero po powrocie podania na jej stronę, ale nie mogła zaliczyć rozpoczęcia meczu do udanych.

Lepsza informacja była taka, że Polka łapała rytm w grze. W dwóch gemach serwisowych nie oddała ani jednej piłce zawodniczce z Italii, a w gemie na 3:3 odrobiła stratę przełamania. I tylko szkoda, że przebudzenie Polki właśnie dobiegło końca. To, co dobre, okazało się szybko zakończyć, a Elisabetta Cocciaretto wygrała nierównego seta 6:3.

W drugim secie akcja powoli nabierała rumieńców. Delikatną inicjatywę zdobyła Magda Linette. Fundamentem było seryjnie wygrywanie piłek przy własnym podaniu, a z serii break pointów zrobiła użytek w gemie na 3:2. Tym razem to Polka jako pierwsza odebrała serwis zawodniczce urodzonej w Ankonie. Elisabetta Cocciaretto zdenerwowała się tak bardzo, że zaczęła wyrzucać piłkę za piłką, co tylko pomogło w powiększeniu przewagi na 5:2. Magda Linette domknęła seta, po drobnych perturbacjach, w gemie na 6:4.

Niezbędne okazało się rozstrzygnięcie sprawy awansu w trzecim secie. W nim Magda Linette dwa razy zdobyła przewagę przełamania. W pierwszym przypadku Elisabetta Cocciaretto jeszcze odpowiedziała. W drugim przypadku również próbowała to zrobić, ale bezskutecznie. Polka wygrała 6:4 tak samo jak w poprzednim secie.

Następną przeciwniczką lepszej tenisistki będzie rozstawiona z numerem drugim Aryna Sabalenka.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 7,679 mln euro
środa, 24 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 3:6, 6:4, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette odbuduje wysoką formę?