Żużel. Dobry występ jednego zawodnika U-24. Reszta zawiodła

Jonas Seifert-Salk zdobył 8 punktów i 2 bonusy w meczu Cellfast Wilków Krosno z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Był tym samym zdecydowanie najlepszym zawodnikiem U-24 w ostatnich meczach Metalkas 2. Ekstraligi.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Krupa
Dla Jonasa Seiferta-Salka był to debiut przed własną publicznością. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno, który w ubiegłym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony w barwach zespołu z Poznania zdobył 8 punktów i 2 bonusy pokazując, że może być ważnym punktem swojej drużyny. Tylko dwie szanse otrzymał natomiast Tim Soerensen z Abramczyk Polonii.

W Ostrowie Wielkopolskim obaj zawodnicy U-24 pokazali się ze słabej strony. Tom Brennan godzinę przed planowanym rozpoczęciem spotkania wsiadł w helikopter i w kevlarze Energa Wybrzeża Gdańsk leciał z Pardubic do Ostrowa Wielkopolskiego. Nie zdążył na swój pierwszy wyścig, a później startując z marszu przywiózł trzy zera. Wiktor Jasiński z Arged Malesa zdobył natomiast co prawda 3 punkty i bonus, jednak pokonywał tylko juniorów. Nie tego oczekiwano po zawodniku, który jeszcze w ubiegłym sezonie startował w PGE Ekstralidze.

Ranking U-24 Metalkas 2. Ekstraligi

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24 Śr. bieg

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Jonas Seifert-Salk będzie najlepszym zawodnikiem U-24 Metalkas 2. Ekstraligi?